FRANCHISE İLKELERİMİZ

Bazlama İstasyonu ailesine katılmak isteyen kişi ve kuruluşlar tarafından bize iletilen aşağıdaki sorulara verdiğimiz yanıtlar Franchise almak isteyenlere temel ilkelerimizi açıklamaktadır.

Franchise adaylarında aradığınız temel özellikler nelerdir?

Girişimci bir ruh ve başarma hırsı yanında yatırım için gerekli olan finansal kaynaklara sahip gerçek ve tüzel kişiler Franchise verilmesi için (aday olarak) tercih edilmektedir.

Franchise alma hakkına sahip olana verdiğiniz destek hizmetleri var mı?

Franchise alma hakkı kazanana, Bazlama İstasyonu şubesinin açılışına kadar geçen süreçte ve açılıştan sonra şube yönetimi, tanıtım, reklam, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi bir çok alanda gerekli destek hizmetleri verilmektedir.

Bazlama İstasyonu açmak için yer seçiminde önceliğiniz nedir?

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, hızlı yemek (fast food) işletmeciliğine uygun ana caddeler Bazlama İstasyonu şubelerinin açılacağı mekânda aranan özellikler arasındadır. Bazlama İstasyonu açılacak lokasyon Bazlama İstasyonu Merkez yetkilileri tarafından uygun bulunup onaylanmak zorundadır.

Bazlama İstasyonu olarak nerelerde bulunmak istiyorsunuz?

Ülkemizin hızlı yemek sektörü içinde markamızı ve yarattığımız lezzeti müşterilerimize ulaştıracak ve markamızın konumlanmasına katkı sağlayacak başarı ve kazanmaya odaklı şirket ve şahıslarla iş birliği yapabildiğimiz her yerde bulunmak istiyoruz.

Franchise alınması için asgari mekânsal gereklilikler nelerdir?

Cadde Üzeri Mekânlar için;

  • Zemin (giriş) katta (kapalı bölümü içinde asma kat olabilir), caddeye en az 5 metre cephesi olmalıdır.
  • Kapalı alan en az 20-35 m2, içinde havalandırma kanalları veya bu kanalların kurulmasına olanak sağlayacak şekilde olmalıdır.
  • İç mekân ve/ya dış mekân içinde en az 8-10 masa (60X50X50 cm), her bir masa için 4’er tabure yerleştirilebilecek kadar alan olmalıdır.
  • Dış mekânın üzerinde gölgeleme sistemi (açılır-kapanır olabilir) olmalıdır.

AVM’deki Mekânlar için; İlgili AVM yönetimince belirlenmiş katta en az 16 m2 kapalı alan olmalıdır.

Bazlama İstasyonu açmak istiyorum, nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

“Bazlama İstasyonu Franchise Başvuru Formu”nda istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Başvurunuzun değerlendirilmesi sonrası uygun bulunursa ilgili personelimiz sizinle iletişim kuracak ve daha sonrası için planlama yapılacaktır. Yukarıdaki bilgilerin dışında her türlü soru ve görüşleriniz için info@bazlamaistasyonu.com.tr adresine e-posta yazabilirsiniz.

BAZLAMA İSTASYONU FRANCHISE SÜREÇ AŞAMALARI

1. BAŞVURU
Bazlama İstasyonu şubesi açmak isteyenlerin ilk yapması gereken başvuru formunu doldurmalarıdır.

2. BAŞVURU ÖN DEĞERLENDİRMESİ
Başvuru formunda belirtilen bilgiler merkezimiz tarafından incelendikten sonra koşullarımızı karşıladığına karar verilen adaya “başvurusunun uygunluğu” hakkında geri bildirimde bulunulur.

3. GÖRÜŞMEYE DAVET ve ÖN PROTOKOL
Başvurusuna olumlu geri bildirimde bulunulanlar ön görüşme için merkezimize davet edilir ve bu görüşmede franchise ilkelerimiz hakkında ayrıntı bilgi paylaşımında bulunulur. Bu görüşme sonunda başvuranın gerekli hazırlıkları yapması amacıyla bir ön protokol imzalanır.

4. SÖZLEŞME
İlgili başvuranın sözleşme için gerekli belgeleri hazırlamasının ardından taraflar mutabık kaldıkları Franchise Sözleşmesini imzalarlar.

5. FRANCHISE (BAYİLİK) İÇİN BELİRLENEN LOKASYONUN İNCELENMESİ ve MİMARİ PROJE
Şubenin açılacağı lokasyon Bazlama İstasyonu Merkez yetkilileri tarafından yerinde incelenip, uygun bulunması halinde mekânın mimari projesinin hazırlanmasına geçilir. Bu aşamada istasyonun üç boyutlu görselleri hazırlanarak kullanılacak malzeme ve teçhizatın en uygun biçimde yerleşimi planlanır.

6. PERSONEL SEÇİMİ ve EĞİTİMİ
Şubenin inşaatının ve iç mekanının tamamlanmasına yakın sürede şubede istihdam edilecek personelin işe alım işlemleri gerçekleştirilir. İşe alınan personelin Bazlama İstasyonu kurumsal kimliği çerçevesinde görevleriyle ilgili başlangıç eğitimlerinden geçirilmesi sağlanır.

7. ŞUBE AÇILIŞI
Şubenin mimari projesinin tamamlanarak gerekli malzeme ve teçhizatın kullanıma hazır hale getirilmesi sonrası Bazlama İstasyonu Merkez Yönetimi ve ilgili Şube yetkilileri koordinesinde düzenlenecek bir organizasyonla Şubenin hizmet vermeye başlaması sağlanır.

Franchise Başvuru (Şahıslar için)

Franchise Başvuru Formu

Franchise Başvuru (Şirketler için)

Franchise Başvuru Formu